pentru noi, noua proză de azi începe cu vlad ioviţă
duminică, 19 septembrie 2010
Bukowski
"Asta-i problema cu băutul, m-am gîndit, în vreme ce-mi turnam în pahar. Dacă se întîmplă ceva rău, bei ca să uiţi; dacă se întîmplă ceva bun, bei ca să sărbătoreşti; dacă nu se întîmplă nimic, bei ca să se întîmple ceva."
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu