un sentiment interesant: dupa ce niste oameni cu care te-ai imprietenit
au plecat acasa, vrei sa continui comunicarea intrerupta cu ei si le
cauti cartile. asta mi se intampla mie dupa festivalul de literatura
bucuresti-chisinau-orheiul vechi, unde m-am atasat de atatia oameni
minunati. acum citesc simion liftnicul al lui Petru Cimpoiesu, dupa ce
in toate aceste zile l-am tot ascultat cu gura cascata si mi-a placut la
nebunie. imi place la nebunie si romanul lui. Dumnezeule, ce roman
grozav! Dupa aia vreau sa citesc Un cer deasupra lor, vreau sa citesc
radu aldulescu, dumitru augustin doman, ioan moldovan, traian stef,
hanna bota si altii. Toata luna asta simt nevoia sa citesc cartile unor
oameni de care m-am atasat.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu